PL EN DE ES FR RU HR

FLORAHUMUS na Forum Rolniczym Powiatu Lubińskiego

kwasy humusowe florahumus konferencja

FLORAHUMUS na Forum Rolniczym Powiatu Lubińskiego

29 marca 2022 roku w świetlicy w miejscowości Obora odbędzie się Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Radę Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej pod patronatem wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana. To doskonała okazja, aby poszerzyć rolniczą wiedzę, zawrzeć nowe kontakty oraz porozmawiać na agronomiczne tematy. Na Forum prelekcję przeprowadzi także przedstawiciel FLORAHUMUS. Dowiesz się na niej, jak poprawić właściwości gleby, wykorzystując do tego nasz preparat. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Forum Rolnicze: dowiedz się więcej o kluczowych sprawach rolnictwa

Na Forum zbierają się branżowi eksperci, przedstawiciele instytucji wspierających rolnictwo, a także działacze samorządu terytorialnego i rolniczego. Taki przekrój uczestników daje gwarancję, że informacje, które poznasz, są rzetelne i oparte o najnowsze dane. A na Forum zawsze omawia się kwestie aktualnie istotne, np. w styczniu 2020 roku dyskutowano m.in. na temat zagrożeń dla rolnictwa wynikających z choroby ASF i ptasiej grypy. W tym roku podjęte tematy obejmują dyrektywę azotanową, aktualną sytuację epizootyczną, ubezpieczenia rolnicze oraz sprawy związane z realizacją płatności za 2021 rok. Nie zabraknie również omówienia właściwości preparatu FLORAHUMUS, który poprawia żyzność gleby i zapewnia zdrowy plon.

FLORAHUMUS remedium na współczesne problemy rolnictwa

Aktualnie rolnictwo przechodzi zwrot ku ekologicznym praktykom. Ceny nawozów mineralnych wciąż szaleją, co składnia do stosowania naturalnych alternatyw. Dodatkowo inicjatywy takie jak Europejski Zielony Ład (EZŁ) oraz program azotanowy regulują kwestie związane z aplikowaniem chemicznych materiałów do gleby. Jednym z założeń EZŁ jest obniżenie stosowania pestycydów o 50%, a nawozów chemicznych o 30%.

Aby utrzymać potencjał plonotwórczy na zadowalającym poziomie, a jednocześnie spełniać wymogi programów tworzonych w trosce o środowisko potrzebne jest wykorzystanie nowoczesnych środków, takich jak FLORAHUMUS. Zawarte w nim kwasy humusowe kompleksowo poprawiają właściwości gleby (np. retencję wody), dzięki czemu zwiększa się efektywność pobierania składników mineralnych – zarówno tych stanowiących naturalne bogactwo gleby, jak i tych pochodzących z nawozów. Sprawia to, że FLORAHUMUS pozwala obniżyć nawożenie mineralne bez strat w plonach. W efekcie rolnik może zaoszczędzić, a jednocześnie sprawić, że jego gospodarstwo będzie prowadzone w sposób mniej obciążający środowisko.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego, na którym szczegółowo omówimy wykorzystanie preparatu FLORAHUMUS do poprawienia właściwości gleby. Wydarzenie odbędzie się w świetlicy w miejscowości Obora 29 marca 2022 o godzinie 10:00.