PL EN DE ES FR RU HR

Blog

Manifest Misji Gleba – dbajmy o jakość gleby!

Manifest Misji Gleba to dokument podkreślający potrzebę dbania o glebę. Zainaugurowała go Komisja Europejska wraz z Europejską Siecią Współpracy Regionów w zakresie Badań i Innowacji (ERRIN). To jeden z kamieni milowych misji UE „Umowa dla gleby w Europie” (ang. A Soil Deal for Europe). Gleba – najważniejszy zasób człowieka? Jak wielokrotnie podkreślała w swoich przekazach

Czytaj dalej…


Nawożenie w ogrodzie. Kompost – co i jak?

Kompostowanie to doskonała metoda na pozbywanie się odpadów na działce. Dzięki temu unikasz konieczności wyrzucania czy palenia resztek roślinnych, a dodatkowo otrzymujesz cenny nawóz. Jeśli prowadzisz ogród, to kompost jest najlepszą metodą, aby zadbać o rośliny w sposób jak najbardziej naturalny i przyjazny dla środowiska. Czym jest kompost, z czego go robić oraz kiedy najlepiej go używać?


Zielone AGRO SHOW 2023 – odwiedź stoisko FLORAHUMUS

W dniach 21–22 maja 2023 r. odbędzie się Zielone AGRO SHOW w Ułężu. To jedna z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce – tegoroczna odsłona to już XIX edycja tego wydarzenia. Na imprezie poznasz nowoczesne trendy w hodowli zwierząt, obejrzysz innowacyjne maszyny rolnicze czy odwiedzisz stoiska firm produkujące nasiona, nawozy i stymulatory wzrostu roślin. To istne

Czytaj dalej…


15 maja – Patronalne Święto Rolników

15 maja obchodzimy Patronalne Święto Rolników. W tym dniu rolnicy wspominają swojego patrona – świętego Izydora Oracza. To wyjątkowy moment, aby podkreślić trudy rolniczej pracy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy branża agronomiczna boryka się z wieloma problemami, prowadzenie gospodarstw staje się wielkim wyzwaniem. Dziękujemy rolnikom za Waszą pracę i życzymy owocnego sezonu pełnego obfitych plonów.


Co siejemy w maju? Jakie rośliny sadzimy na działce?

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Natura budzi się do życia, trawa się zieleni, kwitną drzewa i krzewy, a ogrody zaczynają nabierać kolorów i zapachów. To również doskonały czas na sadzenie i sianie roślin w ogrodach i na działkach. Co warto sadzić w maju? Jakie rośliny siać w ogrodzie? Dlaczego warto przygotować rozsady?

Czytaj dalej…


Dzień Florysty 2023

Dziś obchodzimy święto jednego z najbardziej kreatywnych zawodów w dziedzinie dotyczącej roślin – florysty! Floryści i florystki wykorzystują swoją znajomość roślin oraz niewyczerpane pokłady kreatywności, aby tworzyć spektakularne kompozycje kwiatowe. Bez ich wkładu nie wyobrażamy sobie uroczystości takich jak śluby czy prezentu dla ukochanej osoby. Z okazji Dnia Florysty przybliżamy tę profesję: czym się zajmuje florysta? Jakie style florystyczne wyróżniamy? Zapraszamy do lektury!


Wystawa byków rozrodowych w MCB w Krasnem

24 kwietnia w Małopolskim Centrum Biotechniki w Krasnem koło Rzeszowa odbyła się coroczna wystawa byków rozrodowych. Na wystawie mieliśmy okazję zaprezentować bazujący na kwasach humusowych stymulator wzrostu roślin FLORAHUMUS. Gospodarze zajmujący się produkcją mleczną oraz hodowlą bydła mięsnego posiadają również uprawy, np. kukurydzy. Nie dziwi więc, że z zainteresowaniem słuchali o zaletach kwasów humusowych. Rolnicy

Czytaj dalej…


Dzień Czosnku 2023

19 kwietnia swoje święto ma czosnek. To wszechstronne warzywo o szerokich zastosowaniach kulinarnych oraz potężnych właściwościach zdrowotnych. Znany jest od tysięcy lat i już od dawna urozmaica potrawy na całym świecie. Dzień Czosnku 2022 – jakie właściwości ma czosnek? Jak zadbać o uprawę, aby cieszyć się zbiorami wysokiej jakości?


Światowy Dzień Doceniania Chwastów

28 marca obchodzimy Światowy Dzień Doceniania Chwastów. To rosnące dziko rośliny, które są niechciane i nielubiane, a często wręcz szkodliwe. Nie każdy ma jednak świadomość, że niektóre gatunki mają także zalety. W Dzień Doceniania Chwastów warto przypomnieć, że chwasty bywają korzystne.


Tomasz Sobania biegnie do Maratonu w Grecji i z powrotem!

Tomasz Sobania – miłośnik biegania, podróży i pomagania innym – wyruszył w kolejny wielki bieg – zamierza pokonać 3600 km w 90 dni. Tym samym przebije swoją poprzednią trasę z Gliwic do Barcelony aż o 1100 km. Jak zwykle w przypadku biegów organizowanych przez Tomasza wydarzeniu towarzyszy zbiórka charytatywna. Tym razem biegacz razem z Fundacją Qlavi zbiera pieniądze na zakup pięciu urządzeń, które pomogą w funkcjonowaniu osobom z niepełnosprawnością ruchową.