PL EN DE ES FR RU HR

Blog

Wspieramy Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

Mamy zaszczyt dołączyć do grona sponsorów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Od teraz część dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży preparatu FLORAHUMUS będzie przekazywana na konto Fundacji. Dzięki temu wspieramy osoby z chorobami serca oraz rozwój polskiej kardiochirurgii.


Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 – odwiedź stoisko FLORAHUMUS

W dniach 18-19 stycznia odbędą się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej lokalizacji: na terenie Targów Kielce. To jedna z pierwszych tego typu imprez w roku, więc wielu ogrodników, sadowników i producentów warzyw otwiera na niej okres biznesowych spotkań i przygotowuje się na nadchodzący sezon. W Kielcach będziemy również my! Jeżeli chcesz poznać bliżej właściwości preparatu FLORAHUMUS i zawartych w nim kwasów humusowych, to odwiedź nas na stoisku nr D100. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.


Targi Polagra Premiery – odwiedź stoisko FLORAHUMUS!

Już niebawem pierwsza duża impreza rolnicza tego roku – Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA PREMIERY. Targi odbędą się w Poznaniu i potrwają trzy dni: od 13 do 15 stycznia. Zobaczycie na nich nowoczesne maszyny i najnowsze rozwiązania, które pomogą rolnictwu wkroczyć w erę innowacji. Nie zabraknie również nas! Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska FLORAHUMUS: Pawilon 5A, Stoisko 32.


Kiedy warto stosować nawozy dolistne? Czy ich ceny wzrosły?

Temat drożejących nawozów jest poruszany często już od dwóch lat. Zazwyczaj jednak w kontekście nawozów doglebowych (zwłaszcza azotowych), to bowiem ich dotyczą największe podwyżki. Tymczasem nawozy dolistne – których stosowanie jest przecież nieodłącznym elementem prawidłowej agrotechniki – również zdrożały. Jak kształtują się ich ceny, kiedy warto z nich skorzystać i gdzie szukać oszczędności?


FLORAHUMUS – podsumowanie roku 2022

Grudzień to tradycyjnie miesiąc, w którym pojawiają się rozmaite podsumowania roku. Dla rolników ostatnie 12 miesięcy było trudne. Sen z powiek spędzały im przede wszystkim drogie nawozy i energia oraz częste susze. Z kolei dla ekipy FLORAHUMUS był to niezwykle pracowity rok – odwiedziliśmy dziesiątki branżowych imprez, na których z zapałem dzieliliśmy się wiedzą na temat kwasów humusowych. Jak wyglądał rok 2022 w rolnictwie?


Dzień Wiecznie Zielonych Roślin. Jakie rośliny zimozielone wybrać?

Dziś Dzień Wiecznie Zielonych Roślin. To idealna okazja, aby celebrować te gatunki, które cechuje całoroczny przyrost nowych liści. A ponieważ stopniowo zrzucają stare, to rośliny zimozielone zachowują naturalny kolor przez cały rok. W Polsce są to m.in. niemalże wszystkie iglaki, a oprócz nich bluszcz pospolity, jemioła czy borówka brusznica. Z okazji dzisiejszego święta przypominamy o niebagatelnym pięknie zimozielonych drzew i krzewów. Mają one szczególny urok, a przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe i zniosą nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Które wiecznie zielone rośliny wybrać do ogrodu?


Światowy Dzień Gleby 2022

Światowy Dzień Gleby (z ang. World Soil Day) to święto obchodzone 5 grudnia, mające na celu propagowanie zrównoważonego zarządzania glebą. Gleba ma ogromne znaczenie dla rozwoju ludzkości. To w końcu jej zawdzięczamy zdecydowaną większość pożywienia. Co zaplanowano na tegoroczne obchody? Światowy Dzień Gleby 2022 – dowiedz się więcej.


Przyszłość rolnictwa w cieniu suszy

Współczesne rolnictwo zmaga się z wieloma problemami, spośród których jednym z największych są susze. Każdy, kto uprawia rośliny – niezależnie od tego, czy w gospodarstwach o dużym areale, czy w przydomowym ogródku – przyzna, że susze to istna zmora. Wysokie temperatury i deficyty wody potrafią spustoszyć nawet najlepiej zadbaną plantację. A z powodu zmian klimatycznych podobne zjawiska pogodowe będą zdarzały się coraz częściej. Jakie kroki powinniśmy podjąć, aby przygotować się na trudne lata w rolnictwie?


24 listopada Dzień Buraka

Dziś dzień buraka – wyjątkowo zdrowego warzywa, które jest częstym gościem na polskich stołach. W niektórych wciąż budzi jednak niesympatyczne skojarzenia związane z nielubianą, nieumiejącą się zachować osobą. Dlatego dzisiaj, w święto buraka, warto przypomnieć o jego zdrowotnych właściwościach i zachęcić do spożywania tego czerwonego warzywa.


Pomoc klęskowa dla rodzin. Wnioski można składać tylko do 23 listopada!

Pomoc klęskowa 2022 przysługuje rodzinom zagrożonym utratą płynności finansowej wskutek działania szkodliwych zjawisk atmosferycznych, np. suszy. Wniosek o wycenę strat możesz złożyć przez aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą”. Jednakże z powodu dużego zainteresowania z działaniem aplikacji występują liczne problemy. Wiele osób nie mogło więc z niej skorzystać i m.in. dlatego podjęto decyzję o wydłużeniu terminu składania

Czytaj dalej…