PL EN DE ES FR RU HR

Retencja wody

FLORAHUMUS pozytywnie wpływa na retencję wody.

Badania prowadzone w akredytowanym Centralnym Laboratorium Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego ukazały potencjał preparatu kwasów humusowych FLORAHUMUS do trwałego zwiększenia zawartości węgla organicznego w glebach bardzo lekkich, lekkich i średnich.

FLORAHUMUS zwiększa możliwości lekkich gleb piaszczystych do zatrzymania wody po opadzie. Widoczne jest zwiększenie tej charakterystyki względem gleby kontrolnej.

Preparat koncentratu kwasów humusowych FLORAHUMUS pozytywnie wpływa na retencję wody, zwłaszcza w glebach o wysokiej kulturze rolnej.

Przy zastosowaniu preparatu FLORAHUMUS w zalecanej dawce można spodziewać się zmniejszenia czasu filtracji wody w glebie, co sprzyja pozostawaniu jej w strefie korzenienia się roślin przez dłuższy czas. Należy w tym kontekście zauważyć konieczność podjęcia kroków agrotechnicznych zmniejszających ryzyko powierzchniowej erozji wodnej gleby.

Wszystkie zauważone zjawiska wskazują na konieczność umiejętnego wkomponowania stosowania preparatu FLORAHUMUS w prace agrotechniczne stosowane w ramach danej technologii produkcji roślin uprawnych.