PL EN DE ES FR RU HR

Agro Show Bednary 2022 – Relacja

agro show

Agro Show Bednary 2022 – Relacja

Za nami Agro Show Bednary 2022, czyli największa wystawa rolnicza w Europie. Nadszedł więc czas na małe podsumowanie imprezy. Przez trzy dni pasjonaci rolnictwa z całej Polski (a nawet i zza granicy) oglądali najnowocześniejsze maszyny i podziwiali moc innowacyjnych urządzeń. W tym roku szczególną furorę robiły urządzenia ekologiczne (np. napędzane wodorem). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Bednar. Agro Show 2022 – relacja.

Ile osób odwiedziło Bednary?

Agro Show to największa i najpopularniejsza wystawa rolnicza nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Nie dziwi więc, że przez cały weekend (impreza odbywała się w dniach 24-26.09) Bednary odwiedziły istne tłumy. Ile dokładnie? Jak podała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, przez Agro Show przewinęło się 71 000 osób. Mogli oni podziwiać stanowiska aż 641 wystawców (w tym 99 firm spoza Polski). Osobną strefę miał do swojej dyspozycji firmy z Ukrainy, a organizatorzy wyrazili nadzieję, że tym krokiem przyczynili się do rozwoju kraju zza naszej wschodniej granicy.

Ekologia dla rolnictwa

W tegorocznej odsłonie Agro Show większość wystawców postawiła nacisk na ekologiczne rozwiązania. Nie ma co się dziwić – branże agro przechodzi ogromne zmiany w kierunku technologii przyjaznych środowisku. Zmiany klimatyczne i programy takie jak Europejski Zielony Ład wymuszają zmianę podejścia. Dlatego odwiedzający Bednary mieli okazję podziwiać m.in. ciągnik napędzany metanem, urządzenia zasilane panelami fotowoltaicznymi czy też zapoznać się z nowoczesnymi, ekologicznymi stymulatorami wzrostu roślin, takimi jak FLORAHUMUS.

Pionierskie rozwiązania w branży agro

Czymże byłyby targi Agro Show, gdyby nie można było na nich podziwiać najnowocześniejszego sprzętu. To bezapelacyjnie główny punkt programu imprezy. Wszystkie topowe firmy z branży agro prezentowały innowacyjne ciągniki, traktory, ładowarki teleskopowe, rozsiewacze nawozów czy opryskiwacze. Każdy rolnik znalazł coś dla siebie, tym bardziej że część ze sprzętu można było podziwiać w akcji na pokazach polowych.

Nie ulega wątpliwości, że innowacje są w rolnictwie coraz powszechniejsze. Samobieżne maszyny do pielenia, drony rolnicze (o ich zastosowaniu pisaliśmy tutaj), pionierskie brony mulczujące oraz samojezdne opryskiwacze to tylko wierzchołek góry lodowej pionierskiego sprzętu używanego w gospodarstwach. Rola współczesnego rolnika coraz częściej ogranicza się jedynie do zaprogramowania obszaru pracy urządzeń. To oczywiście znacznie ułatwia pracę, ale także zmniejsza koszty, tym samym zwiększając rentowność gospodarstw.

Agro Show Bednary – miejsce wymiany doświadczeń

Bednary to doskonałe miejsce na zawiązywanie biznesowych znajomości i zdobywanie agronomicznej wiedzy. Wystawę odwiedziło mnóstwo doświadczonych rolników, ale również ludzi młodych, stawiających dopiero pierwsze kroki w przemyśle rolniczym czy nawet jeszcze się uczących. Zresztą odbył się dla nich konkurs „Student na medal” (którego laureatami zostali Marek Wiącek i Adam Ogrodowicz  z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Rafał Piechaczek z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu). W atmosferze rolniczego święta, wśród uśmiechniętych pasjonatów agronomii doskonale zawiera się nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaprocentować dochodowymi biznesami.

FLORAHUMUS na Agro Show

Poprawa ilości i jakości plonów to coś, co zawsze interesuje rolników. Dlatego stoiska producentów nawozów i stymulatorów wzrostu roślin cieszyły się taką samą popularnością jak wystawa maszyn. Głównie odwiedzane były stanowiska producentów produktów ekologicznych, ponieważ tak jak wspomnieliśmy, tegoroczna edycja Agro Show kładła nacisk na naturalne rozwiązania. Idealnie w ten trend wpisuje się nasz stymulator wzrostu. FLORAHUMUS jest bowiem produktem ekologicznym (co potwierdza certyfikat wydany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa). W sposób przyjazny środowisku poprawia charakterystykę gleby, m.in.:

Więcej o drogocennych właściwościach preparatu FLORAHUMUS dowiesz się z zakładki o produkcie na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na Agro Show, za pobudzające dyskusje, intensywną wymianę myśli i interesujące pytania. Do zobaczenia za rok!

Agro Show to przede wszystkim wystawa spektakularnych maszyn
Na Agro Show 2022 pojawiło się aż 99 wystawców spoza Polski
Stoisko FLORAHUMUS na Agro Show 2022 cieszyło się ogromną popularnością