PL EN DE ES FR RU HR

Najzdrowsze warzywa? Tylko z własnego ogrodu!

ogród warzywny

Najzdrowsze warzywa? Tylko z własnego ogrodu!

Jak wnieść do swojej diety więcej zdrowia? Jest na to prosty sposób: to własny przydomowy warzywnik! Warzywa i owoce z własnego ogrodu to bogate źródło witamin i minerałów, dzięki czemu podnoszą odporność organizmu. Ale czy własna hodowla roślin to na pewno taka prosta sprawa? W końcu na początkujących ogrodników czyha wiele pułapek. Jak wyhodować zdrowe rośliny, które obrodzą dorodnymi owocami? Wystarczy, że zastosujesz kwasy humusowe. Poznaj bliżej ich drogocenne właściwości.

Zbilansowana dieta sekretem dobrego zdrowia

Dlaczego w ogóle własny warzywnik to taki dobry pomysł? Z wielu powodów. W dobie drożejącej żywności jest to po prostu sposób na oszczędność. Dużo taniej wyhodować własne warzywa i owoce niż kupować je w sklepie czy na targu – zwłaszcza jeżeli zależy ci na produktach ekologicznych, których ceny potrafią osiągać ogromne wartości.

Więcej pieniędzy w portfelu to jednak nie wszystko. Warzywa i owoce są istotnym elementem dobrze zbilansowanej diety. I chociaż większość ludzi o tym doskonale wie, to z wprowadzaniem tej zasady w życie wciąż mamy problemy. Według szacunków Unii Europejskiej jedynie 14% mieszkańców UE powyżej 15 roku życia spożywa zalecaną ilość warzyw, czyli minimum 5 porcji dziennie. Polacy w tym zestawieniu także nie prezentują się najlepiej. Np. zjadamy średnio zaledwie 7 jabłek miesięcznie, a jeszcze dwadzieścia lat temu spożywaliśmy ich dwa razy więcej.

Podobnych danych jest więcej i nie napawają one optymizmem. Z czego to wynika? Nie z niewiedzy, ponieważ obecnie świadomość dotycząca zdrowego odżywiania jest duża. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest zróżnicowana dieta, pełna świeżych owoców i warzyw, które zawierają liczne minerały, witaminy i antyoksydanty. Być może problemem jest dostępność oraz ceny. Dlatego tak wspaniałym pomysłem jest przydomowy warzywnik. Wtedy każdego dnia będziesz mógł kosztować świeżych owoców i warzyw, zajadając się nimi prosto z krzaków oraz używać ich w swoich kulinarnych zmaganiach.

Dla kogo jest ogród warzywny?

Warzywnik może założyć każdy, kto ma dostęp do wolnej przestrzeni. To nie musi być ogród – kilka roślin możesz trzymać na balkonie czy nawet w mieszkaniu. Może i nie będzie to ogród warzywny z pełnego zdarzenia, ale wciąż zapewni ci dostęp do świeżych zbiorów. Co więcej, urozmaici twoje mieszkanie, wprowadzając do niego bujną zieleń i naturalną harmonię.

Chcesz zaoszczędzić na zakupie żywności „eko”? Załóż warzywnik. Pragniesz, aby twoja dieta była zbilansowana i zdrowa? Hoduj własne warzywa. Masz ochotę na przyjemne i satysfakcjonujące spędzenie czasu? Zajmij się ogrodnictwem. Krótko mówiąc, odpowiedź na pytanie „dla kogo jest ogród warzywny” brzmi: dla każdego. Pamiętaj, że nic nie daje takiej satysfakcji jak rozkoszowanie się własnoręcznie wyhodowanymi pomidorami lub papryką.

Jak wyhodować zdrowe rośliny? Wybierz kwasy humusowe!

Nadszedł czas, abyś poznał sekret: ekologiczna uprawa roślin jest łatwa! Wystarczy, że zastosujesz kwasy humusowe, takie jak te, na których bazuje preparat FLORAHUMUS. Substancje humusowe to przyjazne dla środowiska związki, które w znaczący sposób poprawiają właściwości gleby. A pamiętaj, że zadbanie o podłoże to kluczowe działanie mające wpływ na zdrowie roślin oraz obfitość zbiorów.

Niezależnie do tego, czy masz ogromny ogród, czy parę roślin w doniczkach, kwasy humusowe sprawdzą się doskonale. Są wydajne, ekologiczne i skuteczne. Zwiększają pojemność wodną gleby oraz poprawiają jej fizyczną strukturę, a także wzmacniają korzenie roślin. Silniejszy i większy korzeń sprawniej pobiera wodę, a wraz z nią niezbędne dla wegetacji roślin składniki pokarmowe. Ponadto kwasy humusowe wspomagają rozmnażanie pożytecznych mikroorganizmów glebowych, które jeszcze dodatkowo zwiększają dostępność substancji mineralnych, ponieważ przemieniają je w formy dostępne dla roślin.

Zbawienne działanie kwasów humusowych sprawia, że twoje warzywa z łatwością pobierają składniki pokarmowe takie jak azot, fosfor i potas. Chcesz obfitych, bezpiecznych dla zdrowia zbiorów? Stosuj stymulator wzrostu FLORAHUMUS!