PL EN DE ES FR RU HR

Kolejna gazeta pisze o FLORAHUMUSIE!

Kolejna gazeta pisze o FLORAHUMUSIE!

Czytelnicy „Naszego Dziennika” mogli sporo się dowiedzieć o zaletach stosowania kwasów humusowych. Na łamach gazety ukazał się bowiem tekst przedstawiający preparat FLORAHUMUS oraz efekty, jakie daje w polepszaniu żyzności gleby. W artykule znalazły się również wypowiedzi prezesa KWB „Sieniawa” – Andrzeja Bika, który opowiedział nieco zarówno o historii kopalni, jak i planach na przyszłość.

Innowacyjne wykorzystanie węgla

W związku z dekarbonizacją i transformacją energetyczną coraz mniej energii będzie pochodziło z węgla. Jednak, jak zaznacza prezes Andrzej Bik, w KWB „Sieniawa” nikt z tego powodu nie rozpacza, ponieważ „mamy węgiel, który nadaje się też do innego wykorzystania, niż tylko na cele energetyczne”. Nasz zespół nieustannie pracuje nad opracowywaniem nowych możliwości wykorzystania węgla. W efekcie tych prac powstał FLORAHUMUS, czyli innowacyjny stymulator wzrostu bazujący na kwasach humusowych. Dzięki niemu rośliny efektywniej pobierają wodę i składniki mineralne, a co za tym idzie lepiej rosną i obficie plonują.

Sukces nowego produktu

Już od momentu debiutu na rynku, FLORAHUMUS został dobrze przyjęty przez konsumentów. Świadczą o tym zdobyte przez preparat nagrody i wyróżnienia, publikowane w prasie artykuły, a także opinie rolników i ogrodników, które można obejrzeć na naszym kanale na YouTube. Z czego wynika tak wielka popularność FLORAHUMUSU? Bazujący na dużych ilościach kwasów humusowych skład preparatu pozwala skutecznie poprawiać kondycję i żyzność gleby. Dla polskich rolników ma to ogromne znaczenie, ponieważ na terenie naszego kraju gleby uprawne są zazwyczaj niskiej jakości. Średnio zawierają ok. 2% próchnicy, podczas gdy pożądana minimalna ilość to 6%.

Jedną z największych zalet stymulatora FLORAHUMUS jest jednak fakt, że jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dlatego sięgają po niego nie tylko rolnicy, którzy chcą prowadzić swoje gospodarstwa w zgodzie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu, ale również ogrodnicy, którzy pragną świeżych i przede wszystkim naturalnych owoców i warzyw.

Co przyniesie przyszłość?

Rolnictwo przechodzi zmiany wywoływane m.in. kryzysem klimatycznym. Odchodzi się od chemicznych nawozów i środków ochrony roślin, natomiast zwiększa nakłady na gospodarstwa ekologiczne. Rośnie również świadomość konsumentów, dla których istotne jest pochodzenie kupowanych przez nich warzyw. FLORAHUMUS idealnie wpisuje się w ten krajobraz i dlatego święci kolejne triumfy. To jednak nie jest ostatnie słowo KWB „Sieniawa”. Chcesz wiedzieć, jakie produkty z węgla brunatnego mogą pojawić się w przyszłości? Zajrzyj do „Naszego Dziennika”.