PL EN DE ES FR RU HR

Jak dbać o trawnik w różnych porach roku?

Kosiarka na trawniku

Jak dbać o trawnik w różnych porach roku?

Piękna, zadbana murawa to ozdoba każdego ogrodu. Pielęgnacja trawnika nie jest jednak prostym zadaniem. Przeprowadzimy Cię przez nią krok po kroku. Pielęgnacja trawnika w różnych porach roku.

Wiosna – czas na regenerację

Wiosna to idealny czas, aby przywrócić trawnik do życia po długiej zimie. Odpowiednia pielęgnacja wiosną to fundament późniejszego sukcesu. Zatem jeśli chcesz, aby latem trawnik prezentował się estetycznie, to musisz zacząć już teraz.

Jakie zabiegi wykonać na trawniku wiosną? Oto najważniejsze z nich:

Lato – utrzymanie trawnika w dobrej kondycji

Latem wzrost trawnika przyspiesza, potrzebuje więc on specjalnej uwagi. Tym bardziej, że coraz częściej zdarzają się susze i okresy deficytów wody, które potrafią zdewastować nawet najlepiej zadbany zielony dywan. Oto kilka wskazówek, jak dbać o trawnik latem:

Jesień – przygotowanie na zimę

Jesień to czas, kiedy trawnik powinien być odpowiednio przygotowany na nadchodzącą zimę. Oto kilka porad, jak dbać o trawnik jesienią:

Zima – odpoczynek dla trawnika

Zima to okres, gdy trawnik przechodzi w stan spoczynku. W tym czasie murawa nie wymaga dużej opieki. Warto usuwać śnieg, aby zapobiec uszkodzeniom trawy. Z powodu większej wrażliwości na uszkodzenia, warto też w miarę możliwości unikać chodzenia po zmarzniętym trawniku.

Piękny trawnik w Twoim ogrodzie

Marzysz o pięknym, bujnym trawniku, który będzie dumą Twojego ogrodu przez cały rok? W takim razie niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja – i to nie tylko latem, w okresie intensywnego wzrostu. Pamiętaj o aeracji, nawożeniu i wertykulacji na wiosnę, regularnym podlewaniu i koszeniu latem oraz przygotowaniu na zimę jesienią. Dzięki tym prostym krokom Twój trawnik będzie zawsze w doskonałej kondycji.