PL EN DE ES FR RU HR

0% VAT na FLORAHUMUS

kwas humusowy FLORAHUMUS bez vat

0% VAT na FLORAHUMUS

Sytuacja na rynku nawozów jest w dalszym ciągu trudna. Cały rok 2021 przebiegał pod znakiem niestabilności rynkowej oraz galopujących w górę cen. Początek nowego roku nie przyniósł żadnej poprawy. Eksperci i rolnicy przewidują, że rynek będzie wciąż szalał, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnącą inflację. W celu ulżenia rolnikom, w ramach tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, rząd zdecydował się na obniżenie VAT na nawozy z 8% na 0%. Nowe przepisy weszły w życie 1 lutego.

Rządowa pomoc dla rolników

Drożejąca energia, paliwo i nawozy powodują spadek opłacalności produkcji rolnej i są groźbą dla bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. To właśnie ceny energii (obok ASF) goszczący na VIII Kongresie Rolnictwa RP Premier Mateusz zidentyfikował jako główne zagrożenie dla sektora rolnictwa. Wychodząc naprzeciw tym problemom, postanowiono tymczasowo obniżyć stawkę podatku VAT na niektóre towary: paliwo, gaz, energię elektryczną, podstawowe produkty spożywcze oraz nawozy. Uchwalona 13 stycznia ustawa zaczęła obowiązywać od 1 lutego i pozostanie w mocy do 31 lipca 2022 r.

Wiadomość, że rząd zamierza obniżyć VAT na nawozy, szybko obiegła media. W informacjach często pomijano jednak fakt, że obniżka dotyczy również środków ochrony roślin, środków poprawiających właściwości gleby oraz stymulatorów wzrostu. Dzięki temu, przepisy pozwalają zastosować zerowy VAT na stymulator FLORAHUMUS.

FLORAHUMUS to gwarancja żyznej gleby

W ciężkich czasach, jakie nastały dla rolników, podstawą dbania o optymalny plon z upraw jest zapewnienie żyznej gleby. Zawarte w FLORAHUMUS kwasy humusowe poprawiają retencję wody i właściwości fizyczne gruntu oraz wzmacniają jego strukturę. Zwiększają również efektywność przyswajania mikro i makroelementów, dzięki czemu wszystkie rośliny prężnie się rozwijają i rodzą obfite plony. To doskonałe wsparcie dla upraw. Zwłaszcza w dobie trudnych warunków ekonomicznych kwasy humusowe są nieodzowną pomocą w podniesieniu opłacalności produkcji rolnej. FLORAHUMUS od zawsze jest wydajny – wystarczy 300ml/ha – a od teraz będzie jeszcze tańszy.