PL EN DE ES FR RU HR

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 – odwiedź stoisko FLORAHUMUS

Zaproszenie na Targi TSW

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 – odwiedź stoisko FLORAHUMUS

W dniach 18-19 stycznia odbędą się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej lokalizacji: na terenie Targów Kielce. To jedna z pierwszych tego typu imprez w roku, więc wielu ogrodników, sadowników i producentów warzyw otwiera na niej okres biznesowych spotkań i przygotowuje się na nadchodzący sezon. W Kielcach będziemy również my! Jeżeli chcesz poznać bliżej właściwości preparatu FLORAHUMUS i zawartych w nim kwasów humusowych, to odwiedź nas na stoisku nr D100. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Dlaczego warto odwiedzić Targi TSW?

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach odbędą się już po raz 13. Przez ten czas impreza urosła do rangi jednego z największych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Zarówno liczba odwiedzających, jak i wystawców stabilnie rośnie. Tych drugich będzie w tym roku około 300, w tym ponad 50 firm zza granicy. Będą prezentowali specjalistyczne traktory i ciągniki przeznaczone do używania w sadach, świetnie spisujące się do pracy między rzędami warzyw, drzewek czy krzewów. Ponadto na gości czekają liczne nowoczesne kombajny do zbioru oraz maszyny, urządzenia i wyposażenie pozwalające zastąpić pracę wielu osób.

Kielecka impreza to świetna okazja, aby poznać nowe rozwiązania usprawniające pracę, takie jak biodegradowalna folia, którą pomaga zmniejszyć ilość pracy przy uprawie, a dodatkowo można ją kompostować w glebie. A ponieważ ważnym etapem produkcji warzyw i owoców jest ich przechowywanie, to znajdą się tu również wystawcy prezentujący chłodnie i przechowalnie. Nie zabraknie również preparatów wspierających uprawę: nawozów, środków ochrony roślin oraz biostymulatorów, takich jak ekologiczny stymulator wzrostu roślin FLORAHUMUS.

Targi TSW: miejsce przepływu wiedzy i informacji

Nie samymi sprzętami i urządzeniami ogrodnik żyje – ważna jest również wiedza. A tej na Targach TSW nie zabraknie. W Kielcach, oprócz wystaw producentów, odbędą się bowiem liczne konferencje i prelekcje, na które przybędzie ponad 50 prelegentów. Wśród nich znajdą się branżowi eksperci z Polski oraz zza granicy, zarówno naukowcy i badacze, jak i praktycy – liderzy branży owocowo-warzywnej sami zajmujący się uprawą. Będzie to więc niepowtarzalna szansana wzięcie udziału w dyskusjach oraz poszerzenia swojej wiedzy. Rozmowy zdominują tematy dotyczące aktualnej kondycji branży oraz perspektyw na jej rozwój, zwłaszcza w świetle zmian klimatycznych i polityki rolnej. Konferencje odbędą się na pięć tematów:

Ekologiczna przyszłość warzywnictwa i sadownictwa

Nie da się ukryć, że popularność i waga ekologicznego rolnictwa, sadownictwa i uprawy warzyw rośnie. Wychodząc naprzeciw temu trendowi, duża część konferencji na Targach TSW w Kielcach będzie poświęcona właśnie ekologicznej i zrównoważonej uprawie. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły m.in. bionawozów, biostymulacji oraz biologicznych metod rewitalizacji gleby. Nie zabraknie porad na temat ograniczenia stosowania konwencjonalnych, chemicznych środków ochrony roślin – jak to zrobić bez strat w plonach? Dostępne są liczne biologiczne metody ochrony upraw, które poznasz w trakcie prelekcji.

Nowa Wspólna Polityka Rolna a branża warzywna

Prelegenci omówią także założenia Nowej Wspólnej Polityki Rolnej, które w dużej mierze są konsekwencją programu Europejskiego Zielonego Ładu. Współczesna branża owocowo-warzywna z jednej strony dąży do maksymalizacji produkcji, a z drugiej do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Jak połączyć te dwa przeciwstawne prądy? Na czele ekologicznych praktyk poprawiających plony kroczy FLORAHUMUS. Nasz stymulator wzrostu bazuje na kwasach humusowych i jest bezpieczny dla środowiska. W znaczący sposób poprawia jakość i żyzność gleby, co bezpośrednio przekłada się na lepsze zbiory.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź ekipę FLORAHUMUS na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023! Z chęcią opowiemy o drogocennych właściwościach kwasów humusowych. Znajdziesz nas na stoisku nr D100. Wstęp na targi jest darmowy po wcześniejszej rejestracji.