PL EN DE ES FR RU HR

Spotkajmy się 10 września

kwas humusowy florahumus kukurydza

Spotkajmy się 10 września

Na terenie Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare będziesz mógł zobaczyć na własne oczy, jak sprawuje się FLORAHUMUS. Zaprezentujemy poletko demonstracyjne, na którym będzie można podziwiać różne odmiany kukurydzy na ziarno. Jeśli nie możesz przyjechać w okolice Leszna – będziesz mógł spotkać się z nami dzięki wirtualnej części prowadzonej on-line.

Wspólna droga dbania o ekosystem
Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a wejściówki można odbierać na stronie internetowej https://field-champs.com/. Organizator zastrzega jednak, iż w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym będzie mogło wziąć w nim udział 150 osób. Bardzo ważne jest dla nas spotykanie się z rolnikami, ogrodnikami i sadownikami, aby móc wysłuchać opinii i porozmawiać. W dzisiejszych czasach szczególnie ważna jest gospodarka, która dba o ekosystem – nasz środek jest ekologiczny i przede wszystkim bezpieczny dla środowiska, ponieważ został stworzony na bazie kwasów humusowych.

Czym są kwasy humusowe?
FLORAHUMUS powstał na bazie kwasów humusowych wyodrębnionych z węgla brunatnego, który wydobywany jest w województwie lubuskim. Jest to produkt polski, powstający w efekcie wydobywania tego paliwa kopalnego. Kwasy humusowe świetnie oddziałują na rośliny takie jak kukurydza, pomidory, rzepak, ale też poprawiają retencję wody w glebie. Są one składnikiem humusu – najżyźniejszej warstwy gleby, która została stworzona na przełomie setek tysięcy lat. W humus – czyli próchnicę – wyewoluowały wszystkie cząstki organiczne: obumarłe rośliny, zwierzęta, ale też wszystkie resztki odzwierzęce. Takimi resztkami, również bardzo bogatymi w elementy sprzyjające rozwój roślin jest obornik.

Jak działa FLORAHUMUS?
FLORAHUMUS nie dostarcza roślinom próchnicy glebowej, lecz kwasy humusowe. Dzięki naszemu środkowi roślinom o wiele łatwiej pobierać niezbędne mikro- i makroelementy, dzięki którym szybciej i lepiej rosną. Nasze badania potwierdzają, że stosowanie środka FLORAHUMUS w uprawie kukurydzy pomaga zwiększyć suchą masę korzeni, ale też stymuluje wzrost poziomu chlorofilu w liściach. Oprócz tego dzięki opryskiwaniu FLORAHUMUSEM rośliny kukurydzy efektywniej wykorzystywały składniki pokarmowe znajdujące się w gruncie bądź dostarczane przez wywożone na pole obornik lub gnojowicę.

Kwasy humusowe są eko
Dlaczego tak ważne jest rolnictwo idące w parze z ekologią? Poprzez prowadzenie zrównoważonej gospodarki nie tylko dba się o środowisko, ale też o własny zysk. Działa to dzięki polepszaniu ziemi, która jest użytkowana w rolnictwie. Kwasy humusowe pomagają zatrzymywać wodę w glebie – dzięki temu rośliny nie są tak zagrożone podczas suchszych dni, a sama gleba mniej się wyjaławia. Dostarczanie do gruntu tych związków pomaga też uporać się ze zbyt zbitą ziemią – dzięki kwasom humusowym gleba się trochę poluźnia, dając miejsce tlenowi!

Jak stosować FLORAHUMUS?
Stosowanie środka FLORAHUMUS nie jest kłopotliwe – możesz używać go zarówno do podlewania, jak i do opryskiwania. Jeśli wybierasz pierwszą opcję 300 ml preparatu wymieszaj z 200-1000 litrów wody i możesz wyjeżdżać w pole. Ilość wody użyta do stworzenia cieczy roboczej jest zależna od wydajności opryskiwacza. Możesz też wybrać podlewanie z użyciem naszego środka – ten rodzaj aplikacji jest polecany w ogrodnictwie – wystarczy wymieszać 15 ml preparatu FLORAHUMUS z 10 litrami wody! Aby orientacyjnie obliczyć dawkowanie FLORAHUMUSU możesz skorzystać z naszego kalkulatora dawkowania (https://florahumus.pl/o-produkcie/florahumus-dawkowanie-kalkulator/), bądź skontaktować się z naszymi doradcami.

Poletka z kukurydzą i maszyny rolnicze do przetestowania
Wydarzenie jest organizowane przez InConventus Group Sp. z o.o. w okolicach Leszna. Podczas Pokazów Mistrzów Pola nie tylko obejrzysz przygotowane przez nas poletka, ale będziesz mógł zobaczyć i przetestować nowoczesnE maszyny rolnicze! Podczas polowego pokazu będzie można spotkać się z firmami i rolnikami z całego kraju. Spotkajmy się razem 10 września!