PL EN DE ES FR RU HR

Rośliny miododajne a zastosowanie kwasów humusowych w ich uprawie

Pszczoła na roślinie miododajnej

Rośliny miododajne a zastosowanie kwasów humusowych w ich uprawie

Rośliny miododajne są pożądane nie tylko przez pszczelarzy i producentów miodu, ale też rolników. Ci ostatni coraz bardziej zainteresowani są wysiewem mieszanek roślin miododajnych również ze względu na wprowadzenie ekoschematów. W ich uprawie zastosowanie znajdą kwasy humusowe.

Poplon z roślin miododajnych

Obszary, na których wysiane są rośliny miododajne, mają być sposobem na ochronę różnorodności biologicznej. Mają to być siedliska nie tylko dla dzikich pszczół, ale też innych owadów zapylających. Przy takich miejscach warto jest też ulokować pasieki z pszczołami miodnymi, z których można uzyskać miód wielokwiatowy lub rzepakowy. Najpopularniejszymi roślinami miododajnymi wysiewanymi przez rolników są: facelia, seradela, koniczyna perska, gryka, gorczyca czy łubin. Do miododajnych upraw zalicza się również rzepak.

Rośliny miododajne stanowią również znakomity poplon, który w połączeniu z kwasami humusowymi pomoże przygotować stanowisko pod uprawę innych roślin.

Wzmocnij swoje rośliny, użyźnij glebę i zwiększaj plon

Zamów FLORAHUMUS w naszym sklepie internetowym.

Czym są kwasy humusowe?

Kwasy humusowe są związkiem organicznym, który naturalnie występuje w glebie. Powstają w procesie rozkładu materii organicznej przez mikroorganizmy. Można je również ekstrahować z węgla brunatnego. Kwasy humusowe wpływają na strukturę gleby, zdolność do przechowywania wody i składników odżywczych, a także pozytywnie oddziałują na rozwój korzeni roślin. W uprawie roślin miododajnych, zastosowanie kwasów humusowych może mieć wiele korzyści.

Kwasy humusowe w uprawie roślin miododajnych a produkcja miodu

Kwasy humusowe naturalnie występują w środowisku – w glebie, węglu czy torfie. Są bezpieczne podczas stosowania przez człowieka, dlatego też mogą być wykorzystywane w miododajnych uprawach, ponieważ nie szkodzą pszczołom czy innym owadom zapylającym. FLORAHUMUS – czyli naturalny stymulator wzrostu roślin bazujący na kwasach humusowych – nie ma właściwości parzących czy toksycznych. Jest to całkowicie bezpieczny i naturalny produkt organiczny. Jeśli stosujemy go w oprysku na części zielone roślin, należy wykonać zabieg wieczorem lub gdy nie występuje silne, bezpośrednie słońce.

FLORAHUMUS na poplony

Najlepsze efekty w stosowaniu kwasów humusowych uzyskamy na poplon z roślin miododajnych. W takiej sytuacji rośliny należy ściąć, opryskać je preparatem FLORAHUMUS i przemieszać z ziemią. Dzięki takiemu zabiegowi, nasz środek wspomoże rozkład materii organicznej, dzięki czemu resztki roślinne rozłożą się w równomierny sposób, nie tworząc pod wierzchnią warstwą ziemi zbitych grud. FLORAHUMUS w połączeniu z poplonami sprawdzi się na glebach gliniastych, które zostaną w ten sposób rozluźnione, a także na glebach piaszczystych, u których wpłynie na zwiększenie próchnicy oraz utrzymanie odpowiedniej wilgotności.

Zalety stosowania kwasów humusowych w uprawie roślin miododajnych

Kwasy humusowe wspomagają wiele procesów glebowych, takich jak rozkład materii organicznej, a także spełniają wiele innych funkcji. Wysoka zawartość węgla organicznego we FLORAHUMUSIE sprzyja lepszemu powiązaniu składników mineralnych z materią organiczną, co prowadzi do zwiększenia zdolności do przechowywania wody i składników odżywczych w glebie. Dzięki temu, rośliny miododajne mają większy dostęp do składników odżywczych, co wpływa pozytywnie na ich wzrost i rozwój. Dzięki zwiększonej możliwości poboru składników odżywczych, rośliny miododajne są w stanie zawiązywać więcej kwiatów, co może przełożyć się na zbiór pyłku przez pszczoły.

Uniwersalny środek na różne formy upraw

FLORAHUMUS i kwasy humusowe znajdą zastosowanie w różnych typach upraw. Można go wykorzystać w gospodarstwach ekologicznych, profesjonalnych uprawach roślin miododajnych, na przydomowej łączce z kwiatami, a także w uprawie rzepaku, sadach czy plantacjach winogron. Dzięki temu, że jest to środek ekologiczny, nie jest szkodliwy dla pszczół czy owadów zapylających. Polepszy on kondycję zarówno gleby, jak i rośliny wraz z jej systemem korzeniowym. Ponadto wpłynie na retencję wody, poprawiając warunki stanowiskowe.