PL EN DE ES FR RU HR

Przedstawiciele KWB Sieniawa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Przedstawiciele KWB Sieniawa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pod koniec listopada prof. Andrzej Greinert i Arkadiusz Simiński mieli przyjemność reprezentować Kopalnie Węgla Brunatnego w trakcie trzeciej edycji Innovation Technology Transfer Forum, które odbyło się 28 listopada w Sharjah Research, Technology and Innovation Park (SRTIP) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tematem forum było roczne podsumowanie działań SRTIP, przedstawienia zarejestrowanych w niej start-upów, a także wymiany informacji na temat przepływu środków na wsparcie działań badawczo-rozwojowych.

Florahumus Innovative Technologies – spółka córka KWB Sieniawa, była po raz pierwszy prezentowana publicznie w UEA. Jako sponsor wydarzenia, mogliśmy zaprezentować się na własnym stoisku, gdzie na uczestników wydarzenia czekały foldery promocyjne, ulotki i próbki FLORAHUMUS. Spotkanie to było też okazją do wyświetlenia naszego filmu promocyjnego. W trakcie forum wystąpiliśmy również na prezentacji plenarnej, którą poprowadził prof. Andrzej Greinert. Wszystkie te elementy cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły liczne rozmowy z uczestnikami spotkania. Zauważalna była chęć poznania oferty naszej firmy, jako jedynej prezentującej na Forum technologię w zakresie branży rolniczej. Celem naszej wizyty w wydarzeniu było również poprowadzenie rozmów w zakresie wyboru pola do testów uprawowych oraz dalszej współpracy z SRTIP.

Uczestnicy panelu okazali wyraźne zainteresowanie tematem, który został oceniony jako zgodny z polityką ZEA, m.in. z uwagi na realizację koncepcji food safety. Przychylnie odniesiono się też do współpracy naszej firmy ze światem nauki i instytutami branżowymi, co upodabnia nasze podejście do tego znanego na rynku lokalnym z działań m.in. w SRTIP.

Przedstawiciele KWB Sieniawa zostali przedstawieni honorowym gościom wydarzenia, co umożliwiło zaprezentowanie naszej działalności, celów, oczekiwań i perspektyw działań w SRTIP, takim osobistościom jak h.e dr Abdullah Belhaif Al Nuaimi – były Minister Zmian Klimatycznych i Środowiska oraz Sheikha Nabila Al Sabah – szefowa Inicjatywy IBTIKAR Fundacji Al Saada z Kuwejtu. Naszą firmę mogliśmy zaprezentować także szefowi firmy AI/DATA Scientist Pilot, KA Consultants Khalid Alhosni.

Udział w tak ważnym i prestiżowym wydarzeniu pozwolił budować świadomość na temat FLORAHUMUS poza granicami Europy. Dzięki tak profesjonalnemu i życzliwemu przywitaniu naszej firmy w SRTIP otworzyły się przed nami drzwi do nowych możliwości rozwoju.