PL EN DE ES FR RU HR

FLORAHUMUS na spotkaniach branżowych

Warsztaty polowe Łosiów FLORAHUMUS pole

FLORAHUMUS na spotkaniach branżowych

W czerwcu na terenie całego kraju odbywały się organizowane przez ośrodki doradztwa rolniczego Dni Pola. To doskonała okazja dla producentów rolnych, aby obejrzeć pokazowe pola, a także poznać najnowsze innowacyjne rozwiązania i produkty rolne. A skoro mowa o nowatorskich metodach uprawy, to na Dniach Pola oczywiście nie mogło zabraknąć również prezentacji nowoczesnego stymulatora wzrostu FLORAHUMUS.

Dni Rzepaku 25.05 i 27.05

Jeszcze pod koniec maja odbyły się Dni Rzepaku: 25. w Pawłowicach, a 27. w Kochcicach. Dni Rzepaku to impreza towarzysząca Krajowym Dniom Pola, na której rolnicy mieli okazję poznać wszelkie odmiany rzepaku: zarówno mieszańcowe, jak i populacyjne. Wśród oglądanych upraw znalazł się nie tylko rzepak, ale też kolekcje różnych odmian pszenic ozimych. Mnogość poletek doświadczalnych pozwoliła porównać wyniki poszczególnych odmian, efektywność odmiennych programów ochrony roślin i skuteczność nawozów.

Po oględzinach poletek odbyła się część prezentacyjna, na której producenci demonstrowali gościom swoje produkty. W trakcie wystąpienia na temat FLORAHUMUS uczestnicy Dni Rzepaku poznali liczne pozytywne właściwości naszego stymulatora wzrostu oraz jego wpływ na uprawy. Spotkanie zakończyło się losowaniem nagród dla rolników.

Dzień Pola w Pawłowicach 15.06

Tegoroczna formuła organizowanych przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Pawłowicach Dni Pola nieco się zmieniła i stała się bardziej kameralna. Mimo tego spotkanie wciąż było świetną okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Impreza rozpoczęła się od powitania uczestników przez dyrektora SDOO, Norberta Styrca. Przedstawił on również listę zalecanych odmian ozimych i jarych dla województwa śląskiego.

Następnie, korzystając z pogody, która tego dnia wyjątkowo dopisała, rolnicy udali się na poletka doświadczalne, gdzie zostały zaprezentowane odmiany zbóż jarych i ozimych. Polowa prezentacja to przede wszystkim możliwość porównania różnych wariantów programów ochrony roślin oraz ich wpływu na potencjał plonotwórczy. Oczywiście ostatecznym testem są zbiory, ale już w trakcie Dni Pola można wyciągnąć wnioski na temat efektów poszczególnych środków i wybór optymalnego rozwiązania.

Dni Pola to także szansa na skorzystanie z wiedzy fachowców, a także poznania ofert rynkowych oraz praktycznych rozwiązań uprawowych. W trakcie prezentacji zademonstrowano różne programy nawożenia doglebowego i dolistnego oraz innowacyjne środki ochrony i stymulacji wzrostu roślin. Jako ostatni wystąpił przedstawiciel marki FLORAHUMUS, podkreślając szerokie zastosowanie preparatu i jego ekologiczne wartości.

Warsztaty Polowe w Łosiowie 17.06

Warsztaty organizowane przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyły się pod hasłem: „Warsztaty polowe – szansą na rozwój Zielonego Ładu na Opolszczyźnie”. Na ponad 1000 poletek doświadczalnych pieczołowicie doglądanych przez specjalistów z OODR można było podziwiać m.in. zboża ozime i jare, kilkadziesiąt odmian rzepaku, soję oraz nowość w stosunku do poprzednich edycji warsztatów: konopie włókniste. Jednakże, zanim rolnicy zostali oprowadzeni po demonstracyjnych polach, to odbył się panel wykładów. Uczestnicy mogli poznać nowe rozwiązania i wymienić się własnymi doświadczeniami. Tym bardziej że po przerwie spowodowanej pandemią Warsztaty Polowe ponownie odbyły się „na żywo”, a nie w formie wirtualnej. Przełożyło się to na duże zainteresowaniem wydarzeniem, które odwiedziło ponad sto osób.

Ponieważ główną ideą tegorocznych warsztatów było promowanie Zielonego Ładu, to w trakcie demonstracji nacisk był kładziony na popularyzację naturalnych preparatów na bazie mikroorganizmów czy też kwasów humusowych, takich jak FLORAHUMUS. Uczestnicy byli także zachęcani do ograniczenia używania chemicznych środków ochrony roślin oraz nawozów.

Podsumowanie

Spotkania takie jak Dni Pola czy Warsztaty Polowe są z całą pewnością potrzebne. Pozwalają przejrzeć aktualne propozycje rynkowe oraz ich skuteczność w konkretnych warunkach. Najistotniejsze jest jednak to, że podobne imprezy oferują możliwość spotkania z ekspertami oraz innymi rolnikami. Promowanie nowatorskich i naturalnych rozwiązań jest szczególnie ważne w dobie zmian klimatycznych, z którymi wszyscy się zmagamy. Dlatego FLORAHUMUS musiał obowiązkowo pojawić się na tych imprezach.