Wyhoduj ekologiczną żywność z pomocą kwasów humusowych!
Na całym świecie rośnie zainteresowanie żywnością ekologiczną. Również i w Polsce obserwujemy ten trend. Regały z produktami eko zajmują w sklepach coraz więcej przestrzeni, aby wypełnić zapotrzebowanie współczesnego klienta. Jakie ma to znaczenie dla rolnictwa? Coraz więcej rolników z chęcią konwertuje swoje gospodarstwa na ekologiczne. Niesie to korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla kieszeni rolnika, ponieważ zdrowa, pochodząca ze zrównoważonych upraw żywność jest droższa. Trzeba jednak pamiętać, że ekologiczne uprawy wiążą się z koniecznością stosowania alternatywnych technik agronomicznych. Nie jest to tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zastosować kwasy humusowe – które są całkowicie bezpieczne dla środowiska – aby w gospodarstwach ekologicznych cieszyć się ogromnymi plonami.
Rosnące powodzenie produktów ekologicznych
Skąd bierze się popularność żywności ekologicznej? Przyczyn, jak to zwykle bywa, jest wiele. Po pierwsze wśród konsumentów rośnie świadomość na temat wpływu tradycyjnego rolnictwa na środowisko. Przejawia się to m.in. w inicjatywach promowanych przez Unię Europejską, które są częścią tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. EZŁ to zbiór norm i przepisów, które mają na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku. Program dotyczy wielu gałęzi przemysłu, w tym rolnictwa, które za transportem jest jednym z największych emiterów gazów cieplarnianych. Zmniejszenie ilości używanych nawozów syntetycznych ograniczy ten negatywny wpływ i to dla tego udział gospodarstw zrównoważonych w całym rolnictwie jest coraz większy.
To oczywiście nie wszystko. Coraz popularniejszy jest ogólny trend zdrowego odżywiania. Dlatego klienci chcą wiedzieć, skąd pochodzą kupowane przez nich produktu i są gotowi zapłacić więcej za żywność ekologiczną. Rosnący popyt na towary oznaczone etykietą „eko” sprawia, że są one droższe – a więc potencjalny zysk rolników także jest większy, co stanowi dodatkową zachętę do prowadzenia uprawy w sposób przyjazny środowisku.
Ile płacimy za żywność ekologiczną?
Jak wspomnieliśmy wyżej, konsumenci są skłonni zapłacić więcej za zdrową żywność. Nie jest to puste hasło – tendencję tę potwierdzają badania, m.in. te zlecone przez międzynarodową firmę Deolitte. Wykazały one, że klienci w Polsce są gotowi zapłacić o 10% więcej za produkty ekologiczne niż za ich „tradycyjne” odpowiedniki. Jakie są tego przyczyny? Konsumenci deklarowali przede wszystkim troskę o środowisko, ale także chęć zdrowego odżywiania.
Wzmocnij swoje rośliny, użyźnij glebę i zwiększaj plon
Zamów FLORAHUMUS w naszym sklepie internetowym.
Wszystko mogłoby wydawać się wspaniałe, gdyby nie fakt, że żywność ekologiczna jest znacznie droższa niż wspomniane 10%. W rzeczywistości takie produkty kosztują do 50% więcej niż te tradycyjne, a czasami, w zależności od kanałów sprzedaży i popytu, mogą być nawet 2 razy droższe! W efekcie konsument staje przed dylematem: zapłacić więcej za wysokiej jakości zdrową żywność, czy pozostać przy tej pochodzącej z tradycyjnych upraw? Dla tych, którzy mają dostęp do ogródka jest jeszcze trzecia możliwość: założyć własny warzywnik. Po zastosowaniu kwasów humusowych zbiory będą obfite, a warzywa i owoce smaczne i zdrowe.
Kwasy humusowe na ratunek ekologicznej żywności
Kwasy humusowe to naturalne związki będące głównym składnikiem najżyźniejszej warstwy gleby – próchnicy. Można je ekstrahować z węgla brunatnego i wykorzystywać w produkcji nowoczesnych stymulatorów wzrostu takich jak FLORAHUMUS. Mają one gigantyczny wpływ na urodzajność gleby, a co więcej są całkowicie ekologiczne. Dlatego stanowią ogromną pomoc zarówno dla rolników, jak i ogrodników.
Jeśli więc masz ogródek i chcesz zaoszczędzić na zakupach żywności, załóż własny warzywnik i wspieraj go kwasami humusowymi. Niezależnie od tego, jaki gatunek warzyw czy owoców będziesz hodować, podstawą plonowania zawsze jest zadbanie o optymalne warunki glebowe, które zapewnią Ci kwasy humusowe.
Jeśli natomiast jesteś rolnikiem, który albo już prowadzi gospodarstwo ekologiczne, albo myśli o konwersji, to także zastosuj kwasy humusowe. Są wydajne, a dzięki temu tanie, co ma ogromne znaczenie w czasach drogich nawozów. Humusowe stymulatory wzrostu znacznie zwiększają przyswajalność składników pokarmowych – zarówno tych pochodzących z nawożenia, jak i tych będących naturalnym bogactwem gleby. Dzięki temu efektywnie poprawiają plony. Wszystko to bez najdrobniejszej szkody dla środowiska!