PL EN DE ES FR RU HR

6 wspaniałych kwiatów do ogrodu

Różowe hortensje ogrodowe

6 wspaniałych kwiatów do ogrodu

Mnogość dostępnych odmian kwiatów oszałamia i sprawia, że trudno podjąć decyzję. Prezentujemy 6 szczególnie atrakcyjnych roślin do ogrodu, które dodadzą Twojej zielonej przestrzeni uroku i przyciągną uwagę Twoich gości.

Hortensje

Hortensje to ogrodowy klasyk, który charakteryzują się dużymi, okrągłymi kwiatostanami o różnych kolorach – od odcieni fioletu, przez delikatny róż po zmysłową czerwień. Są to rośliny wieloletnie, które w zależności od odmiany kwitną latem i jesienią. Najlepiej rosną w umiarkowanie wilgotnym i przepuszczalnym podłożu oraz w miejscach zacienionych. Warto pamiętać, że kolor kwiatów zależy od pH gleby. Kwiaty będą różowe w kwaśnej glebie (pH poniżej 7), a niebieskie w glebie o odczynie zasadowym (pH powyżej 7). W uprawie hortensji ważne jest dbanie o glebę, która powinna być żyzna oraz dobrze utrzymywać wilgoć.

Stokrotki

Stokrotki to popularne rośliny z rodzaju astrowatych, które rosną dziko w wielu częściach świata. Charakteryzują się drobnymi, białymi kwiatami i liśćmi w kształcie serca. Stokrotki najlepiej rosną w miejscach słonecznych (choć poradzą sobie również w półcieniu) i w glebie przepuszczalnej. W ogrodzie sadzonki sadzi się, gdy miną przymrozki, a więc nie wcześniej niż w kwietniu. Przydomową uprawę doniczkową można zacząć wcześniej – nawet już w marcu. Stokrotki to rośliny łatwe w uprawie i dodają uroku każdemu ogrodowi.

Róże

Róże to absolutne królowe dla miłośników kwiatów. To klasyczne kwiaty, znane już od setek lat, które dodadzą elegancji i romantyzmu w każdym ogrodzie. Istnieje wiele odmian róży, w tym róże pnące, krzewiaste, rabatowe i miniaturowe. Najlepiej rosną w miejscach słonecznych i w glebie żyznej i przepuszczalnej.

Kwiaty te oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale również i węchu – cudownie pachną i sprawią, że sensualny aromat rozleje się po Twoim ogrodzie.

Azalie

Azalie to rośliny uwielbiane przez wielu pasjonatów ogrodnictwa. Wrażenie robią z powodu kolorowych, kulistych kwiatostanów. Występują w różnych kolorach, ale największą popularnością cieszą się odmiany krwistoczerwone. Inne spotykany barwy to biała i różowa.

Feeria soczystych kolorów to nie wszystko, co mają do zaoferowania Azalie. Oprócz tego kwiaty te słyną z niecodziennego, intensywnego zapachu. Pobudzą więc zarówno zmysł wzroku, jak i węchu – to idealny dodatek do każdego ogrodu!

Stanowisko do uprawy azalii powinno być próchniczne o lekko kwaśnym odczynie (pH w przedziale 4–5,5). Zaleca się, aby glebę do uprawy kwiatów wcześniej zakwasić, np. wykorzystując do tego specjalne podłoże do różaneczników.

Wrzosy

Wrzosy to rośliny, które kojarzą się z jesienią i zimą. Charakteryzują się małymi, dzwonkowatymi kwiatami w kolorach różowym, białym i fioletowym. Wrzosy najlepiej rosną w miejscach słonecznych i w glebie kwaśnej. Są to rośliny, które warto posadzić w ogrodzie, aby dodać mu uroku i kolorów w okresie jesienno-zimowym.

Lilie

Lilie to eleganckie rośliny, które charakteryzują się dużymi, pachnącymi kwiatami. Istnieje wiele odmian lilii, w tym lilie azjatyckie, lilie orientalne i lilie trąbkowe. Najlepiej rosną w miejscach słonecznych i w glebie przepuszczalnej. Kwitną w okresie letnim.

Kwas humusowy w uprawie kwiatów

Kwiaty są pięknym dodatkiem do każdego domu lub ogrodu. Nie tylko są piękną ozdobą, ale także poprawiają nastrój i rozpościerają przyjemny zapach. Jednak, aby kwiaty rosły zdrowo i bujnie, niezbędne jest dostarczenie im odpowiednich składników odżywczych. Najlepszym sposobem, aby zapewnić im zdrowy rozwój, jest kwas humusowy.

Kwas humusowy to naturalny związek powstający w procesie przemiany materii organicznej. Ma wiele pożytecznych właściwości, m.in. zwiększa zdolność gleby do zatrzymywania wody i poprawia jej strukturę, co zapewnia lepsze warunki dla korzeni roślin. Ponadto substancje humusowe zwiększają dostępność składników mineralnych dla roślin. Co ważne w uprawie niektórych kwiatów, wbrew swojej nazwie kwas humusowy nie zwiększa kwasowości gleby.

Pragniesz wspaniałych, zdrowych, bujnie rosnących kwiatów? Zastosuj kwas humusowy!